MetalFest 2016

10. červenec 2016 | 14.01 | rubrika: Akce

1526223_231140767065663_175342    Jsou akce, které nikdy nevynechám. Každý rok jedu na festivaly, které mám ráda a jediný důvod, proč se tam nepodívat by byl asi ten, že bych byla mrtvá. Nemám ráda válení se u moře a na nějakou tu objevitelskou dovolenou nejsou finance. Ale já jsem stejně nejraději právě v první řadě na festivalu a peču se na sluníčku.

    Je pravdou, že letošní line up pro MetalFest mě velice zklamal a možná, kdybych neměla koupený už lístek, tak bych tam nakonec vůbec nejela. Navíc se mi to s prací sešlo totálně debilně. Ale i tak se tam našlo pár kapel, na které jsem se těšila a navíc i na lidi okolo. V práci jsem končila ve čtvrtek ráno a rychle šup do postele a spát. Budíček jsem měla před dvanáctou a dobalit věci a hurá na nádraží. Tak jsem měla sraz se zbytkem našeho krtčího battalionu (což je náš fan klub kapely Sabaton).

     Cesta vlakem byla celkem veselá, trocha chlastu a hodně muziky, to se hned vlakem cestuje opravdu dobře. Před Plzní jsme museli chvilku čekat, protože tam opět (nebo ještě pořád??) opravují nádraží. Cesta tramvají k Lochotímskému amfiteátru taky nebyl úplně klidný, protože část naší skupinky prostě odmítla trochu pohnout a nakonec i nastoupili do špatné tramvaje a tak jsme na ně museli čekat nějakou tu dobu. Nakonec se nám ale povedlo se dostat se na plácek pro stany a úspěšně je i postavit.

      Později odpoledne jsme měli oficiální sraz Krtek Battalionu v naprosto úchvatné hospůdce, která je zároveň military muzeum. Snad se podaří tam zajít brzo, protože se mi tam fakt moc líbilo. Měli tam navíc mísu domácích brambůrků s úžasnou domácí omáčkou, mohla jsem se jí ujíst =D

P6020005

P6020007

P6020014

      Druhý den jsem šla do první řady hnedka ráno, protože první kapela, která hrála, mě zajímala. No a z první řady jsem se nedostala skoro až do konce festivalu =D A jak tedy byl první den?

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 65x

Londýn, Stonehenge a tak dál

2. červen 2016 | 11.51 | rubrika: Akce

P4270723

  První dva dny v Londýně byly vážně náročné. Po red carpetu jsem usnula jako miminko, hlavně proto, že jsem věděla, že druhý den nás čeká budíček opravdu brzo ráno. Na ten den jsme měly s Anett naplánovaný výlet na Stonehenge. Tohle místo mě vždycky fascinovalo. Ano, někdo by řekl, že je to jen pár šutrů, ale já mám ráda to záhadno okolo toho, mám ráda mystično. 

   

   Autobus nás vyzvedával v 7 ráno a my si ještě došly pro jídlo sebou. Dokud jsme jeli v Londýně, tak jsem ještě přes okno něco málo vyfotila, ale na konci Londýna se nám oběma zavřely oči a v klidném spánku jsme přečkaly až k samotným kamenům.

Londýn a Captain America: Civil War tour

9. květen 2016 | 22.55 | rubrika: Akce

Bez názvu

Předem se omlouvám za to, že tento článek bude vážně dlouhý, nejspíš rozdělený do dvou částí =) 

  Znáte to, na něco se připravujete dlouhé měsíce a pak najednou puf a je to pryč. Jako, když člověk mrkne okem a najednou je po všem. Asi takhle jsem to cítila s naším výletem do Anglie. Nápad zaletět na red carpet a premiéru nového Marvel filmu Captain America: Civil War se zrodil před více jak půl rokem a bylo to vlastně jen takové přání. Pak se to ale najednou začalo dít. Najednou jsme měli koupené letenky a zarezervovaný hotel. Nebylo to poprvé, co jsem se do Anglie vydala na akci. Pár let zpátky jsem tam jela na koncert Sabaton. Ale tehdy to bylo tak jednoduché. Prostě jsem jen koupila lístky, zaplatila jízdenku a už jsme jeli. Letos to bylo tedy mnohem horší, protože karma je svině jedna hnusná.

  Začínali jsme plánování na pár dní, přiletět, zajít na red carpet, další den na premiéru a možná jeden den navíc pro courání se. Takže, letenky koupené, hotel zarezervovaný, ale pak se začaly dít změny ze strany pořadatele akce a já jsem si byla jistá, že se asi zblázním. A musím uznat, že ať už se jednalo přímo o Disney nebo o Westfield, tak hůř udělanou akci jsem snad nikdy nezažila.

Sabaton víkend část 2. Košice

1. březen 2016 | 14.22 | rubrika: Akce

IMG_20160207_115246      Cesta do Košic byla celkem zábavná. Je super jet s někým, s kým si máte co říct. Chtěli jsme se cestou stavit na pravé slovenské halušky s brynzou, ale nakonec jsme se docela zdrželi snídaní na hotelu, tak jsme jeli rovnou do Košic, kam jsme dorazili okolo třetí. A teď nastal obrovský problém. Nešel nám otevřít kufr u auta. A tam jsme měli všechny věci, včetně lístků na koncert. Paní na recepci byla moc milá a hned začala volat bývalého kolegu, který teď má vlastní autoopravnu. Ten jí bohužel telefon nebral a tak jsme začali rozebírat auto. Respektive odmontovávat zadní mříž, která je dělaná tak, aby se zevnitř odmontovat nedala (kupodivu se nám to i dařilo). Každopádně si pak kufr naštěstí dal říct a otevřel se.

      Aby toho stresu nebylo málo, tak Lindě přišla sms od Bruna, který už byl u haly a ta zněla: Do not go here. This place is ugly and cold. Stay in hotel. To samozřejmě moc potěší. Tak jsme ho jen požádali, aby nás protáhnul zadním vchodem, že se nám před tou halou nechce čekat. To nám úplně nevyšlo, tak jsme si s Májou šli stoupnout před halu a musím uznat, že to byla cesta hrůzy a odporu. Cestou jsme šli přes nějaké odporné místo, kde bylo spousty odpadků, všechno kolem bylo rozpadlé, a i když bylo světlo, tak se člověk skoro bál. Samotná hala pak byla ztělesněním hnusu a špíny. Ani se mi nechtělo věřit, že Sabaton budou hrát v něčem takovém. Ale hned nám bylo jasné, proč Bruno psal, že to místo je ugly. Chvíli jsme tam stáli a vlastně se styděli, že tam jsme, když jsem dostala odvahu jít se podívat na zbytek haly. Z boku to bylo stejně hnusné, ale největší překvapení čekalo vzadu, kde parkovala kapela. Prakticky žádný pořádný vchod, jen velké dvojité schody, po kterých prakticky všechnu techniku tahali dovnitř. A to i ten jejich tank za statisíce. Prostě Košická Cassosport hala už nikdy! Vzadu jsem taky potkala bubeníka Hannese a ten se mi svěřil, že chvilku i uvažovali, jestli by ten koncert náhodou neměli zrušit, protože byla velká pravděpodobnost, že celá hala spadne, až začnou hrát. Nakonec souhlasili s tím, že koncert bude, když jim to nespadlo na hlavu při zvučení. Když si vezmu, že lístek na tenhle koncert byl v přepočtu dražší, než na ten v Brně... Slovenský promotér se ukázal v nejlepším světle.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 48x

Sabaton víkend část 1. Brno

11. únor 2016 | 12.38 | rubrika: Akce

12512542_10153924537634868_292

5.2.2016 Brno - Hala Vodova

      Už jsem sem pěknou dobu nepsala. Ne, že bych neměla o čem psát, ale pravdou je, že mě psaní na blog momentálně nějak nebaví, většinou teď funguji na svém profilu a instagramu. Fotky a málo textu, to mi teď tak nějak vyhovuje.

      Ovšem můj Sabaton víkend je prostě věc, o které tu musím napsat určitě. O tom se totiž dá rozepsat opravdu hodně. Nejdříve něco málo o mém vztahu k téhle kapele. Sabaton jsem náhodou poznala před cca 10 lety a hned se mi zalíbili. Velký podíl na tom měl zpěvákův nádherně hluboký hlas a samozřejmě i úžasná muzika. A dalším článkem byl kytarista Oskar... Co si budeme povídat, prostě se mi hrozně líbil (líbí). A tak jsem se o ně začala řádně zajímat a i se trochu angažovat na tehdejším jediném českém webu o nich. A tak se stalo to, že jsem se stala adminem toho webu a dostala se i k samotné kapele.

      Nebudu lhát, že jsem neměla svoje krize, kdy mě to nebavilo. Hlavní krize byla v roce 2012, kdy 4 členové kapely oznámili odchod. Byl to klávesák, bubeník a dva kytaristé. A rovnou přiznám, že to byli zrovna ty 4 lidi. Které jsem měla v kapele nejraději a měla i nimi výborné vztahy. A ztratila jsem v kapele takovou svou malou páku, což byl právě kytarista Oskar. Největší krizi jsem měla, když si tyhle 4 odpadlíci založili vlastní kapelu, kterou jsem prostě na první poslech začala totálně zbožňovat. Aktivity okolo Sabaton fanklubu zatím vedla kamarádka Linda, která naopak má velice dobré vztahy ke zpěvákovi Sabaton Joakimovi.

     Nová vlna nadšeného fanouškovství se objevila po Pražském koncertu minulý rok, kdy se založil oficiální fanklub nazvaný Krtek Battalion a začalo se něco pořádně dít. Najedou, nebylo dne, kdy by se něco neřešilo, přívěsky, různá setkání, dokonce natáčení videa ke zpěvákovým narozeninám, výroba vlastní vlajky. A mě to všechno zase začalo hrozně bavit, i když jsem byla jen pomocná ruka a vše měla pod palcem Linda.

    A pak přišel ta správná výzva a to uspořádat Meet&Greet s kapelou pro členy Krtek Battalion před koncertem v Brně. Člověk by si řekl, že je to jednoduché, ale věřte mi, že není ani trochu. Je tak strašně moc lidí, kteří do toho mají co kecat. Nejdřív kapela, pak pořadatel, pak agentura, která tam hlídá, pak majitelé prostoru. Navíc, bylo jasné, že nás tam nepustí všechny. Tou dobou měl Battalion cca 215 členů. Normálně se na takové srazy pouští okolo 20 lidí. Náš Battalion má zřejmě velkou důvěru, nás tam mohlo 40. Těch 40 lidí jsme losovali opravdu poctivě a naštěstí se nepotvrdila hnusná česká povaha a nikdo nenadával a neosočoval nikoho z podvodu.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 179x

Wednesday 13 4.11.2015 Futurum Club

18. listopad 2015 | 01.21 | rubrika: Akce

PB040262      Wednesday 13 je člověk, kterého prostě zbožňuji a nikdy bych jeho koncert tady nevynechala. Kdo nezažil, jaký je, tak to asi nikdy nepochopí, ale on je neskutečný. Už jen fakt, že za celou svojí kariéru (a že je zatraceně dlouhá) se nikdy neupsal žádná společnosti a všechno dělá jen a pouze na své triko. Vše organizuje sám a o vše se stará. Která kapela tohle dělá? Já o žádné jiné tedy nevím. A není to žádná hvězdička, minule nás pozval na panáka, kecal s náma. Jen je prostě krapet výstřední a to se mi právě líbí. A jsem hrozně moc spokojená s jeho současnou kapelou, hrajou výborně a skvěle se k němu hodí. Navíc jsou to super kluci, který si po koncertu přijdou pokecat, podepsat se a vyfotit se.

     Jak jsem psala předtím, jeho koncert bych nikdy nevynechala a to i když mi ten letošní vycházel opravdu hrozně. Už nemám ani jeden den dovolené a koncert samozřejmě vycházel na den, kdy jsem měla být v práci a končit až po šesté večer. Což je nepřípustné. Tak jsem se v práci domluvila a vzala si tzv. ranní směnu, což znamená budíček ve 2 ráno a hurá do práce. A pak hned za kamarádkama a připravovat se na koncert. Byla jsem sice unavená, ale věděla jsem, že koncert bude stát za to. Ke klubu jsme se vydali až k sedmé večer, což na mě bylo hrozně pozdě, ale doufala jsem, že se nám povede chytnout první řadu i tak. Vzhledem k tomu, že předkapela Circus Rhapsody je v našich končinách úplně neznámá, tak tam naštěstí moc necpáno nebylo.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 36x