Hayao Miyazaki v Bio Oko

28. leden 2017 | 02.51 | rubrika: Hodnocení

154197181366609440047236393838

Hayao Miyazaki v Bio Oko

     Přemýšlím, jak začít tento článek. Asi možná tím, jak jsem se k filmům Hayaa Miyazakiho vlastně dostala.... Nebo možná bych mohla začít tím, kdo to Hayao Miyazaki vlastně je.

   Hayao Miyazaki je japonský režisér a scénárista a hlavně úžasný animátor. Jeho filmy jsou známé po celém světě, u nás možná ne tak moc, jako třeba v Americe, ale i v ČR se najde opravdu velká fan základna. Mezi jeho nejznámější filmy patří Cesta do Fantazie, která se několikrát vysílala i u nás v televizi a hlavně pak Můj Soused Totoro, asi nejikoničtější postava v animovaném filmu vůbec. Miyazaki je hlavním režisérem a autorem studia Ghibli, které se zaměřuje na animované filmy a je všeobecně považované za nejlepší animátorské studium vůbec.

   A jak jsem se k tomuto režisérovi dostala já? Někteří množná víte, že jsem studovala japonštinu a všeobecně vše okolo Japonska na vysoké škole a Japonsko je mojí vášní už po dlouhá léta. O japonské kinematografii jsem měla docela velké pojetí, ale zrovna animovaným filmům ze studia Ghibli jsem se nevím proč vyhýbala. A to i přes to, že jsem jinak obrovský fanda anime stylu vůbec a takové filmy a seriály žeru.

   Pak nám na jedné hodině naše profesorka rozdala text s písničkou Watashi no Tonari no Totoro a všichni jsme se jí museli naučit zazpívat. A když jsme to uměli, tak nám pustila právě film Můj soused Totoro, ze kterého tento song je. A já se zamilovala. Celý film, vcelku jednoduchý příběh a úžasná grafika. Nedokázala jsem pochopit, proč jsem se jeho filmům celou tu dobu tak moc vyhýbala a hned, jak jsem přišla domů, tak jsem si sehnala všechny jeho filmy a od té doby si je mohu pouštět pořád dokola a nikdy mě nepřestanou bavit.

   Proto jsem byla hrozně moc nadšená, když jsem se dozvěděla, že Bio Oko (moje oblíbené nezávislé kino) chystá blok promítání Miyazakiho filmů. Hned jsem napsala bývalé spolužačce a společně jsme si naplánovaly nějakých 6 či 7 promítání. Ale bohužel lístky na jednotlivé filmy zmizely ze dne na den a nakonec jsme měly v ruce jen 3 vstupenky. Ale já jsem se nevzdala a začala jsem shánět i na další promítání a byla ochotna upsat duši ďáblu, abych se tam dostala, i když to znamenalo, že jsem do kina šla hned po práci a pak na další šichtu spala třeba jen dvě hodiny. Někdo by si možná mohl klepat na čelo, že to není až tak velká škoda, že bych si to mohla prostě pustit doma. Ale já už jsem pár takových tematických promítání navštívila a ta atmosféra je úžasná, když se sejdou opravdový fanoušci a obdivovatelé. Do normálních kin na běžně promítané filmy chodím ráda, ale tyhle tématické bloky jsou úžasné. Kdy se vám v normálním kině stane, že po skončení filmu všichni tleskají a pak se sejdou na baru a povídají si o filmu, režiséru a tak. Tohle je to, co se mi na tom tolik líbí.

Shingeki no Kyojin (Útok Titánů)

15. září 2016 | 22.08 | rubrika: Hodnocení

tumblr_mzu2cpNFTt1rzemwqo1_500 進撃の巨人 Shingeki no Kyojin (Útok Titánů)

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko

Lidé byli nuceni bojovat s obry o záchranu svého pokolení. Když se schylovalo k nejhoršímu, postavili několik měst pod ochranou mohutných zdí, které obři nedokázali překonat. Po jedno celé století si lidé za hradbami mohli oddechnout a žít v relativním míru, avšak odříznuti od okolního světa. Mír ale trval jen do dne, než jedno z těchto měst, obehnané zdí, Maria, bylo napadeno dosud nevídaným šedesátimetrovým obrem, kterému se ochranu města podařilo překonat. Ústřední postava příběhu Aren Jaegar se svou adoptivní sestrou Mikasou při útoku přicházejí o svoji matku a vydávají se vstříc nehostinému světu.

    Dlouho jsem se neozvala, co? Poslední dobnou je toho na mě nějak moc a nic nestíhám. Navíc nemám na nic náladu. Prakticky jsem teď pořád v práci. Teď mám noční a jelikož jsem dvakrát za sebou vychytala super stanoviště, tzv. samotku, tak jsem se pustila do rozhkoukaných seriálů. Jedním z nich byl snad nejznámější anime seriál Naruto, který teď má dvou týdenní pauzu a já se rozhodla tu pauzu vyplnit všemi opěvovaným animákem Shingeki no Kyojin, který je do češtiny překládán jako Útok Titánů, což je správný překlad. Trochu mě štve ten hojně používaný anglický překlad Attack on Titan. Trošku nám ty útočící role obrátili a navíc tam dali jen jednotné číslo... Ale co už.

   Spoiler!!

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 52x

Hawkeye, aneb to, co mělo být recenzí a Avengers 2

9. květen 2015 | 14.21 | rubrika: Hodnocení

avengers_age_of_ultron_team-HD Avengers: Age of Ultron

    Akční/ Dobrodružný/ Sci-fi

    USA 141 minut

    

      Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.

      Přiznám se, že do kina málokdy chodím dvakrát na jeden film. Vlastně jsem to udělala dvakrát, na jedničku Lord of the Rings a pak na Watchmen. A teď na Avengers dvojce. A dám si to ještě jednou. Je to vážně tak úžasné? Upřímně, ten film je super, to ano, ale právě jen v kině. Vážně, jsem si 100% jistá, že až si tenhle film pustím doma, tak už se mi tolik líbit nebude. A tak si ho chci užít co nejvíc v kině. Navíc, mám z práce poukázky, které se dají využít k zaplacení kina, tak proč toho nevyužít.

    Marvelovky mám ráda. Mám ráda jak komiksy, tak filmy (no dobře, dvojka Thor a trojka Iron Man byly vážně špatný...), k seriálům jsem se ještě nedostala. Každopádně, teď budou následovat spoilery a hlavně vysvětlení, proč jsem do názvu článku dlaa ten dodatek Nebo spíše Hawkeye. A upozorňuji, že to bude směsice myšlenek a pocitů....

Penny Dreadful

3. únor 2015 | 12.48 | rubrika: Hodnocení

20140509HOPennyDreadful2-1Penny Dreadful (TV serial)    

    Drama, Horor

    Tento seriál jsem začala sledovat celkem nedávno na doporučení mojí kamarádky, která má velice podobný vkus jako já. Na jednu stranu jsem jí věřila, že by mi nedoporučovala nic špatného, na druhou stranu jsem si říkala Drákula, Frankenstein, Van Helsing, Dorian Grey... Boha, to musí být patlanina! Ale zvědavost byla veliká, různé hodnocení, co jsem kdy kde četla, byly taky více než pozitivní. A navíc to obsazení! Eva Green je pro mně úžasná bytost! Je svým způsobem nádherná a tajemná. Žádná tuctová hollywoodská kráska. Josh Harnett má taky svoje kouzlo a do Timothy Daltona jsem byla zamilovaná jako malá =D

    Takže o co vlastně jde? Seriál spojuje všechny velké povídky 19. stolení, co se odehrávají v Londýně. Kupodivu se ale tvůrcům podařilo to řádně skloubit dohromady a on ten výsledek opravdu stojí za to. A když tak nad tím přemýšlím, tak z těch seriálů, co momentálně sleduji, je asi nejlepší. A největší podíl na to má právě herečka Eva Green, její stvárnění Vanessy je prostě bezkonkurenční. Hlavně tedy, když hraje ďáblem posedlou. Dál budu raději pokračovat pod varováním SPOILER!

Knižní řetězák

23. prosinec 2014 | 23.42 | rubrika: Hodnocení

tumblr_mtpohudqhi1syr6y4o1_250   Na nějaký ten knižní tag nebo něco podobného se chystám už pěkně dlouho. A jelikož se teď tak trochu nudím, tak hurá do toho. Našla sem jich na netu asi tak tisícovku, tak to tak nějak skloubím dohromady. Většina otázek pochází z blogu Kentaura, jiné od Nancy, další prostě všude možně. Sice to trochu porušuje pravidla tagů, řetězáků a různých challengs, kdy se má znéní zkopírovat přímo, ale co... Je to rebel ;)

1. Oblíbená kniha z dětství

   Jéj, jako každé dítko, tak i já jsem musela číst Mikulášovy patálie a Děti z Bullerbynu. A musím se přiznat, že jsem obě ty knihy měla moc ráda a vlastně vych si je klidně přečetla i dneska =D No a pak jsem ve starším dětském věku objevila knihy od Tolkiena a to byla velká láska a jsou do teď.

2. Co právě čteš

    Konečně se mi dostala do ruky nová kniha od Johna Connollyho - Wolf in the Winter. Tohohle autora mám moc ráda, mám doma všechny jeho knihy. A to, jaký jsem do jeho knížek blázen, dokazuje i to, že se chystám dokoupit celou tu jeho sérii v angličtině. Protože originál je prostě originál =) 

 3. Máš nějakou rezervaci v knihovně

   Do knihovny chodím, to ano. Rezervaci jsem si dělala jen jednou jedinkrát a to na knihu, která byla totálně nedostupná a já byla tehdy nějaká 23 v pořadí. Ale momentálně se do knihovny moc nedostanu, všechny knížky si kupuji anebo půjčuju od kamarádů a známých. Takže rezervaci opravdu nemám.

4. Knižní zlozvyk

   Přemýšlím, jaké zlozvyky vlastně znám. Spousta lidí si čte konec knížky hnedka, jak se jim dostane do ruky. Tak to já tedy nikdy nedělám a ani jsem na to nikdy nemyslela. Používání rohů stránek jako záložek. Tak za tohle bych lidi zabíjela. Pokud je to knížka toho člověka, tak to ještě překousnu, ale pokud to někdo dělá na vypůjčené knížce, to bych sekala ruce!

Diáře, diáře everywhere

10. prosinec 2014 | 17.50 | rubrika: Hodnocení

images      Na hodně blozích teď čtu o tom, jak je těžké si vybrat diář a jak se lidi přehrabují v miliónu druhů a typů, barev a já nevím čeho všeho. Já osobně jsem měla největší problém se sehnáním malinkého diáře do práce. Potřebuji ho mít pořád u sebe, takže v náprsní kapse u košile. Takže potřebuji jak malinký, tak tenoučký, aby to nevypadalo, že mám místo prsu krabici =D A nějaký takový najít, to se mi prostě nedařilo ani v prověřených místech, jako je Pemi drogérka a Teta. Nakonec mě zachránil kolega, který pro nás všechny sehnal minidiáře v mani papírnictví ve Slaném. Takže hurá! Už ho mám =)

     Z Pemi jsem měla úžasný malinký diářek na rok 2012. Hrozně moc se mi líbil, i když jsem tehdy naopak potřebovala větší =D Na deskách měl glóbus a ukázky známých míst světa a ke každému měsíci pak byl obrázek místa, které je v tu dobu pěkné navštívit. A všechno bylo vedeno v retro stylu, krásnou sepiovou barvou. Hmmm, ten byl! Ale takový už se mi nepodařilo sehnat. 

DSC01614[1]