Hobbit: An Unexpected Journey

22. prosinec 2012 | 15.37 | rubrika: Hodnocení

232938_1Hobbit: An Unexpected Journey 

       Dobrodružný, fantasy

      Hobit je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Stejně tak jako všechny ostatní knihy od Tolkiena. Člověk, který se jde kuknout na Hobita se, chtě nechtě, musí poohlídnout o více jek 10 let zpět na filmovou trilogii Pán Prstenů. Filmy byly jistě úžasné, strhující, vše bylo zasazeno do krásné přírody. Ano, filmy se mi moc líbily, jenže jako velký fanda knižní předlohy jsem měla na jazyku docela dost podstatných ALE (ostatně jako další Tolkienovci). Zajímalo mě tedy, jak režisér pojal zpracování Hobita. Chlubil se tím, že se bude držet předlohy co nejvíce a to se mu také povedlo. Což mě tedy opravdu moc potěšilo. Také mě potěšil fakt, že se celou knihu nepokusil nacpat do jediného filmu. Původně měly být filmy dva, nakonec se ale rozhodlo, že budou tři. Uvidíme, jestli to nebude na škodu, dle mého v knize není tolik materiálu, aby to vystačilo na tři filmy. Ale nechám se překvapit, jak to Peter rozdělí.   

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 101x

Session 9

24. listopad 2012 | 20.23 | rubrika: Hodnocení

Session 9 Session 9

     Horor, thriller, drama, mysteriózní

     Měla jsem teď pár dní volna a dostala jsem chuť na nějaký pořádný horor, ale ne nějakou hollywoodskou srágoru s litrama krve, ze které by mi bylo tak maximálně blbě, ale ani chvilku bych se nebála. A tal jsem si povolala kamaráda google na pomoc. Našla jsem spousu stránek s "top horrors", většinu z nich jsem už viděla nebo jsem to vyhodnotila jako tu srágoru. Ale i tak se tam daly najít dobré typy na zkouknutí.

     Session 9 nebyl vyloženě strašidelný film. Ale je pravda, že mi občas naskočila husí kůže. Hlavně teda, když jeden z dělníků běží úzkou chodbou a za ním zhasínají světla. Já tedy nemám nijak velký strach ze tmy, ale v téhle situaci bych si nadělala do kalhot a to nejen jednou.

     Velkým plus filmu jsou stísněné kulisy psychiatrické léčebny. Není to nijak originální, ale i tak zajímavé. Já mám takové místa velmi ráda. Ta budova je opravdu velice zvláštní. Výborně dodává celému filmu ponurou atmosféru. A to člověk ani moc nevidí vybavení, postele, kam se pacienti poutali a podobně. Ona stačí ta jedna jediná židle, která se sem tam objeví. Co je vlastně dále u hororu důležité? Člověk by chtěl říct, že u každého filmu jsou důležité herecké výkony.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 45x

William Styron - Sophiina volba

29. červenec 2012 | 22.57 | rubrika: Hodnocení

SVWilliam Styron - Sophiina volba (Sophie´s Choice) 

      Na tuto knihu jsem se chystala opravdu. Už na střední, když jsem o ní slyšela, tak mě moc zaujala a pořád jsem si říkala, že si jí přečtu. Pak jsem na to, pravda, trochu zapomněla. Nakonec jsem jí vyhrabala u spolubydlící v její knihovně vzácných knih. A tak jsem si jí hned vzala do ruky.

     Já tedy nevím, co vám říkali ve škole o té knize, ale ke mně se dostalo jen to, že je to příběh o ženě v koncentračním táboře, která se musí rozhodnout o tom, které z jejích dvou dětí zemře. A tak jsem očekávala něco úplně jiného, než tam ve skutečnosti je.

      Byla jsem hodně překvapená, když jsem začala knihu číst a ani po padesáti stránkách tam nebyla po Sophii ani zmínka. Ze začátku se nám představuje autor sám, jako mladík, co přijede do New Yorku, aby tam napsal knihu, což se mu nijak nedaří. Pak se shodou okolností přestěhuje do tzv. růžového paláce, kde jednou z jeho sousedek je jistá Sophie a taky tam je Nathan. Ti dva jsou milenci. A už tam konečně máme Sophii! Ale žádný koncentrační tábor! Žádné hladovění! Žádné děti! Skoro jsem si až myslela, že mám v ruce jinou knihu ve špatných deskách!

      Ale pak už se to pomalu začínalo rozjíždět. A to všemi směry. Pomalinku se začíná rozvíjet příběh Sophie a jejího pobytu v Osvětimi, což jsou všechno vlastně jen lži. Dále tu máme příběh jí a Nathana, což je sice vyjímečně okouzlující muž, ale taky totální magor, narkoman a schizofrenik, což ale ze začátku vůbec nevíme. A pak jsou tu ještě další příběhy. 

 

komentáře (6) | přidat komentář | přečteno: 416x

Noční můra v Elm Street 2010

4. červen 2012 | 11.55 | rubrika: Hodnocení

249476_dvdA Nightmare on Elm Street (Noční můra v Elm Street)

      Horor, thriller, mysteriózní

     Tak abych tady taky nepsala jen ty hezký věci a nedávala jen vysoké hodnocení. Za poslední dobu jsem viděla spoustu filmů, co mi nestály ani za to, abych je dokoukala, ale tenhle byl z nich nejhorší! A nezachránila to ani moje milovaná Catie Cassidy...

      Patřím mezi obrovské fanoušky původní Noční můry z roku 84 a dle mého je Robert Englund jediný Freddie, který kdy byl. Jednička byla vážně bomba a jeden z mála hrorů. které se dají opravdu nazvat napínavým a mrazivým. Další pokračování až tak dobré nebyly a posledním hřebem do rakve byl poslední díl z roku 94. O filmu Freddy vs. Jason se raději ani zmiňovat nebudu, ale ty všechny byly mnohem, mnohem lepší než film z roku 2010.

 

Män som hatar kvinnor

4. červen 2012 | 11.48 | rubrika: Hodnocení

The Girl with the Dragon Tatto

    Män som hatar kvinnor (Muži, kteří nenávidí ženyThe Girl with the Dragon Tattoo)

    Krimi, Drama, Thriller
    Švédsko, Dánsko, Německo, Norsko

 Film z roku 2009 je natočen podle velice slavné knihy Stiega Larssona. Je to první díl trilogie a byla jsem opravdu  zvědavá, jak si s ním režisér Niels Arden Oplev poradí. Hned první věc, co mně opravdu zaujalo a to jsem film ještě  ani  nepustila, bylo herecké obsazení. Michael Nyqvist jako hlavní hrdina sliboval dobrý herecký výkon, ale byla to  právě  Noomi Rapace, která slibovala ještě víc. Noomi se na svou roli připravovala sedm měsíců. Držela přísnou  dietu, učila  se kick box a nechala si propíchnout obočí a nos a udělala si řidičák na motorku.  

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 80x

Shutter Island

4. červen 2012 | 11.46 | rubrika: Hodnocení

Shutter Island (Prokletý Ostrov)

      Drama, thriller, mysteriózní

      USA, 2010

     O tomto filmu jsem věděla nějakou tu dobu. Slyšela jsem celkem kladné ohlasy, ale nějak jsem nenašla odvahu se na to podívat. Proč? No, co si budeme říkat, Leonardo Di Caprio nepatří mezi mé oblíbené herce, žekla bych, že ho prostě nemůžu vystát a navíc poslední film ve kterém se mi opravdu zamlouval byl What's Eating Gilbert Grape z roku 1993. Pak přišel Romeo a Julie a tím klesl, nemluvě o Titaniku a pak to totálně zabil Pláží, což byla srágora největší... Takže začal čas trochu stoupnout, ne?