Juhůůů pohledy

6. duben 2015 | 22.15 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke     A jsem tu zpět s chlubením se. Nových pohledů tu mám opravdu spoustu a ještě další čekám =) Každopádně, tady je další várka. Přidám k tomi menší povídání o tom, jak jsem k těm pohledům přišla.

Pro začátek fotka všech pohledů o kterých teď budu psát

celkem

První várka je od slečny Kim Hoa, která je z USA. Slečna našla moje swap album a hned si napsala o 7 pohledů. Normálně na takové věci nekývnu, protože i mezi postccrossery se najde spousta podvodníků. O jedné z nich napíšu něco na konci článku, pro ukázku. Ale slečna měla výtečné reference od jiných uživatelů a navíc, její nabídka se mi hrozně líbila. Takže jsem jí napsala, že to beru a doufala, že to vyjde. Nakonec jsem udělala opravdu dobře, protože slečna mi poslala nejen mnou vybrané pohledy, ale i tři krásné obálčičky k novému čínskému roku. A ještě ta krásně nazdobená obálka. Jediné, co mě mrzí je to, že slečna nepochopila, že chci na každý pohled něco malého napsat a poslala jen lísteček se vzkazem. Škoda....

Kim-Hoa 1

Kim-Hoa 2

Kim-Hoa 3

Mimochodem, ten pohled k novému roku vypadá krásně satanisticky =D

Kim-Hoa 4

Další slečna, tentokrát z ČR, která nakoukla do mého swap alba a zalíbil se jí můj pohled s tím, jak mluví kočky po celém světě. Slečna je obrovský kočkomil a měla krásný pohled se sovou, který doma ještě nemám, tak proč ne. Navíc mi slečna dala tip na super akci - kreativní víkend v Dubči. Na ten jsem se nakonec nedostala, ale určitě si další víkend nenechám ujít.

Od Ale

A tohle mě obrovsky potěšilo! Paní vyhlásila soutěž o nejhezčí výhled z okna. No, byl to ten den, kdy pršelo, nebe bylo zatažené a tak jsem tam poslala opravdu super depresivní fotku a nakonec syn té paní rozhodl, že pošlou pohled i mně, protože si ho v takovém počasí zasloužím =D Obálka mi udělala obravskou radost, protože já prostě miluju brouky a různou havěť. 

Od Aleny

A konečně můžu napsat já jsem napsala =D Slečna nabídla k swapu pohled s psanou čínskou básní. A ten jsem prostě musela mít, tak jsem o něj požádala a slečna mi odpověděla, že si vybrala víc mých pohledů a nakonec jsme skončili u 4 pohledů. Ostatní 3 jsem nechala na výběru slečny dle mého profilu. No, až na ty taxík se trefila. Navíc mi přeložila tu báseň, to se mi moc líbí =)

swap od Fishball

Judy z Taiwanu se mi ozvala s tím, že by chtěla swapnout víc jak jeden pohled. Opět se mi do toho moc nechtělo, ale slečna navrhla, že mi pošle pohledy jako první, takže jsem souhlasila. Ale bylo mi to teda trošku hloupý, tak jsem jeden poslala hnedka s tím, že jestli přijdou ty její, tak pošlu ten zbytek. Pohledy přišly a navíc každý vzlášť, oznámkované. Plus obálka, kde mi slečna poslala čaje, protože to mám napsané v profilu. No, mám to tam napsané kvůli kamarádce, která sbírá obaly od čajů. Judy mi tedy poslala jen jeden v obalu (naštěstí ho kamarádka neměla, takže super) a plný pytlík dalších bez obalu. Naneštěstí poslala čistě jasmínové, které vážně nesnášim =D Jasmín je příšerně aromatický a ta nasláslá vůně... brrr! Takže, nechce někdo jasmínový čaj až z Taiwanu? =D Jinak pohledy jsem opět nechala vybrat jí, protože mám prostě ráda překvapení. Old map a sharped card jsou přesně podle mého přání. To uprostřed je zase její nejoblíbenější pohled. V profilu mám napsáno, že bych ráda viděla nejoblíbenější pohledy odesílatelů. Tady to asi není moc vidět, ale je to pohled z vesmíru na Taiwan. Ten modrý Fusion je její oblíbené místo a ten poslední nevím, nic k tomu nenapsala. 

Od Judy

Lucku jsem poznala na srazu PC v Praze a ona tam nabízela tento super sový pohled. Ten jsem musela prostě mít a tak jsem si dohodla další swap. Chtěla za něj pohled, kde jsou knihy a šálek čaje a vedle toho je napsáno Not much is better than a nice cup of coffee and couple of a good books. Pod to se mohu jen podepsat ;)

Od Lů

Zdá se vám, že mi většina swapů chodí z Asie? No, už to tak bude =D Další pohled je z Malajsie, moji první netopýři, juhůůů! Je od slečny jménem Gwen, se kterou jsem už předtím swapovala a po nějaké době mi nabídla další. Prvně chtěla mega pohled Prahy, teď chtěla pohled sovy, který se mi myslím hodně povedl =)

od Yi Ying

P2190181

Tohle je výhra od Olgy z Ruska. Slečna dala na skupinu loterii a já jí vyhrála, jupíí =) Slečna vybrala náhodný počet náhodných pohlednic ze svojí sbírky a poslala mi je. Některé se mi do vkusu moc netrfily, ale jiné tedy hodně. Přemýšlela jsem, jestli ty, co se mi až tak moc nelíbí, poslat dál, ale nechám si je. Maximálně, že by se někomu moc líbily a moc je chtěl. Největší radost mi ale udělala obálka uvnitř obálky. Ta obálka je nádherná a pohledy v ní taky. No, koukněte na ně!

výhra od Olgy

výhra od Olgy1

Tyhle pohledy jsem získala na PC srazu a ač na takový styl úplně nejsem, tak tyhle mě prostě dostaly. A taky mě dostalo to, že jsem musela na oplátku popsat 12 pohledů a poslat je slečně na oplátku. Ono popsat 12 pohledů pro jednoho člověka není nic snadného. Nejen, že bolí ruka, ale už u pátého pohledu jsem totálně netušila, co vlastně psát. Ale zvládla jsem to a prý jsem slečnu pobavila (netuším, co jsem psala, ale aspoň tak =D)

víly od Jarky

víly od Jarky

  

   A teď k tomu, co jsem psala na začátku. I mezi postcrossery se najdou podvodníci. A nedávno jsme narazili na velkou podvodnici. Vůbec mi nebude dělat problém tu zveřejnit její jméno, protože je to opravdu velký.... Slečna Kristy Weber z Austrálie si s lidmi dohaduje swapy, ale neposílá nic na zpátek. Udělala to chytře, dohodla si desítky, možná stovky swapů po celém světě v jednu chvíli, než se přišlo na to, že je podvodnice. Někteří lidé jí poslali i deset pohledů, magnetky a podobně. Když jí lidé posílalai dotazy s tím, že jim nic nepřišlo, tak jim prostě napsala, že taky nic neposlala a nic posílat nebude... Začalo se to řešit a ona napsala, že ty pohledy potřebovala, protože je prodávala. 

Všimněte si poslední její věty, jak za to ještě napsala smajlíka...

Kristy 1

Kristy 2

Kristy 4

kristy 6

Pohled pro Kristy, který připravil jeden klučina...

Kristy 3

A samozřejmě se řešila i na české stránce....

Kristy 5

Nakonec se jí ale poslal tedy jiný pohled, který teď nemohu najít. Každopádně, 99% postcrosserů je slušných, ale bohužel se mezi námi najdou i takovýhle podvodníci. A právě proto nerada posílám vícero pohledů najednou. Mně slečna taky psala, ale už jsem o ní věděla, tak jsem jí poslala do háje =)

Postcrossingové nakupování

18. březen 2015 | 15.19 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke      Postcrossing není jen o posílání pohledů, ono se tu musí taky někde nakoupit, že =D Nikdy by mě nenapadlo, že sem buduc psát doporučení na nějaký obchod, natož že o něm bude celý jen příspěvek. Ale nedalo mi to jinak.... Takže pokud někdo zvažuje nákup pohledů a věcí kolem (třeba Zo =D), tak představuji pohlednictví.

      Pohlednictvi.cz je zatím můj nejoblíbenější internetový obchod. No, zatím jsem tam objednávala jen jednou, ale já se prostě nemůžu přestat radovat a celkově ten přístup je úžasný. Což se člověk nemůže divit, protože tento obchůdek založila holčina z naší skupiny a prostě ví, jak na nás.

      Pohledy jako takové jsem si moc objednávat nechtěla, přece jen jich mám hodně. Ale některým z nich prostě nešlo odolat! Mají tam spoustu nádhrných kousků, které jinde nemají! A tak jsem si objednala pohledy, samolepky, kalendář a hlavně dopisní sady, které už jsem chtěla dávno!

P3180002

P3180004

Celá objednávka dohromady

P3180005

Samolepky, nejvíce se mi líbí ty s geishami 

P3180006

Úchvatná sada

P3180007

P3180009

P3180010

P3180011

Tak tohly pohledy jsou vážně úchvatné!

P3180014

Prioritky a samolepky pro poděkování pošťákovi

P3180015

Další várka samolepek

P3180016

Úžasné zvířátkové pohledy

P3180017

Města a auto

P3180018

Nejúžasnější ze všech, 3D geisha, kterou jsem původně objednala pro svou penpalku, ale asi si jí nechám =D

P3180013

Dárečky - 3D žirafa, vodopády, nosorožci a večerníčková známka

Pohledy poslední dobou

5. únor 2015 | 15.48 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke   Poslední dobou posílám jen swapy, přiznám se. Na oficiálním Postcrossingu jsem momentálně neaktivní, mám posláno dost pohledů do zásoby a až nebudu moct losovat další, tak se yaktivním a budu zase jen přijímat a přijímat =) Už se na to těším! Každopádně, abych nenechala svou schránku jen na pospas letákům, tak jsem se řádně pustila do swapů. A tady je výběr toho nej za poslední dobu =)

Postcrossing poslední dobou

1. prosinec 2014 | 20.40 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke     Ano, ano, udělala jsem si i čas na postcrossing. Ještě aby ne, je to už delší dobu můj největší koníček. Co se týče oficiálního PC, tak jsem se hodila neativní a losuji si do zásoby. Pak vyzkouším noční aktivaci a budu se těšit, jestli dojde nějaká ta exotika. Zrovna teď jsem si losovala adresy - Rusko (docela pěkné ID 556555), Německo, Francie, USA, moje první Argentina, Kanada, Bělorusko, Taiwan, znovu Rusko. Asi nejzajímavější profil má první Rusko - slečna, co má ráda rockovou muziku, anime a mangu a hlavně bicí. Jó, tak s tou bych si teda rozumněla =) Jo a slečna z Běloruska se učí česky, to je pěkný. 

     Taky se mi podařilo narazit na profil slečny, co má jako profilovku fotku, kde je v košilce a ruce má spoutaný erotickými poutami. Slečna má obrovská seznam zemí, co už navštívila a historka o tom, jak navšívila Černobyl, je celkem zajímavá: 

The most exotic and extreme trips I've made were to Chernobyl (UA) and Chelyabinsk (RU). Chernobyl because the trip was illegal and highly challenging. It was a very hard journey on foot and hard mentally. With hiding from police in the bushes and forests; fighting homeless dogs; hearing wolve's yawling at midnight; drinking water from puddles and basements of half-destroyed houses; sleeping in abandoned 16-storied buildings in Pripyat, in apartments where in April of 1986 lived some regular families with their daily routines. 

     Zaujalo mě to, protože se tam taky chci podívat. Ale pít vodu z kaluží fakt nebudu =D

Putovní obálky

14. listopad 2014 | 01.37 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke  Sice jsem měla v plánu další nepohledový článek, ale to mi překazila včerejší návštěva pošty. Už delší dobu jsem zařazená v projektu putovních obálek. To jsou obálky napěchovaný pohledy, samolepkami, razítky, propagačními materiály a já nevím čím vším  Zní to hezky, co. Na obálku jsem se těšila jako malá. Máme jich založených asi 8 nebo možná už i víc. Každopádně se ke mně ještě žádná nedostala, až teď. 

     Jenže to by nesměla být česká pošta českou poštou. Známe jejich způsob doručování zásilek....

Další PC nej...

15. říjen 2014 | 23.24 | rubrika: Postcrossing

cropped-cropped-airmail-sticke     Dneska jsem se vrátila z práce a konečně si řekla, že mám čas na to, abych něco napsala. Ale bohužel v životě se mi ted dost nedaří, narážím jen na blbce, takže by článek byl asi jen souhrn sprostých a ještě sprostších slov. Takže se raději zase vydám do uklidňujících vod postcrossingu. Tentokrát vynechám svou milovanou penpal Chanu a prohrabu se oficiálními pohledy a budu hledat ty nej věci na nich...